Vítejte na našem webu

Naše občanské sdružení se zaměřuje na turistiku v regionu CHKO České středohoří, za pomoci moderní technologie tzv. beetaggů.

CHKO České středohoří je rozsáhlé území s velkoplošnou ochranou, které zasahuje do sedmi okresů Severočeského kraje. (Litoměřice, Louny, Most, Teplice, Děčín, Ústí nad Labem, Česká Lípa). České středohoří je lokalitou, která obsahuje velmi rozsáhlý přírodní, kulturní a geologický potenciál. Nejcennější partie CHKO jsou zvlášť chráněny formou státních přírodních rezervací, chráněných nalezišť a chráněných přírodních útvarů, které jsou zahrnuty do kulturního a přírodního dědictví.

Cílem našeho sdružení je přispět ke zvýšení informovanosti veřejnosti o důležitosti významu přírodních, kulturních a geologických hodnot Severočeského kraje.

 

Naše projekty

Využití moderních 2D čárových kódů /QR-code/ pro rozvoj turistiky s využitím mobilních technologií a internetu, zaměřené na geologicky významné lokality CHKO Českého středohoří.

09.04.2011 11:02
Projekt umožňuje oživit zájem hlavně mladých lidí o naučné stezky, přírodní a kulturní památky.  Klasickou informační tabuli je možné doplnit nebo zcela nahradit tzv. tagglistem, který uživatele přesměruje na interaktivní podobu naučné stezky navrženou speciálně pro mobilní telefon. Využití...

Partneři projektu

Partneři projektu

09.04.2011 14:34
Partnerem projektu je Taggmanager, který vytváří informační systém zaměřený zejména na poskytování informací pro ochranu přírodních a kulturních památek. Naše stezky jsou na webu www.taggmanager.cz a nově i na webu www.dohaje.cz .

Novinky

První dokončená stezka

07.07.2011 14:17
Začátkem června byly umístěny zbývající tagglisty stezky "Úštěcké dědictví" do terénu . Stezka je dokončena a připravena nabídnout turistům trochu jiný pohled na informace o daném místě. Budou postupně doplňovány jazykové mutace v němčině i angličtině a věříme, že lokalita Úštěcka zaujme i...

Tagglisty již v terénu

14.06.2011 10:23
Začátkem června dodal partner projektu k osazení první beetaggy. Naše první stezky již mají beetagy dosažitelné nejen  na webu ,ale i v terénu. Beetagy budou postupně doplňovány a stezky kompletovány. Věříme, že si tento způsob turistiky najde své příznivce a budou prostřednictvím beetaggů...

Informace pro návštěvníky

08.04.2011 12:29
V pondělí 4.4.2011 byla na webu partnera projektu www.taggmanager.cz umístěna naše první stezka. Stezku si je možné prohlédnout prozatím jen na webu, umístění do terénu bude provedeno následně po zhotovení tagglistů k jednotlivým stezkám.
<< 1 | 2